RUTINSKA POBEDA PARTIZANA U SUBOTICI

(20.10.2023) – Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u Subotici rezultatom 3:0 (0:0) u meču 12. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja. Partizan je bio konkretniji i ofanzivniji, a najviše pretnje po gol domaćina bilo je sa distance. Dva puta je svoj šut oprobao Bibars Natho, ali je u oba slučaja Aleksandar Vulić odlično reagovao.  Najbolju priliku u prvom delu imao Frenk Kanute. Igrao se 34. minut, kada je Gajas Zahid je odložio loptu, a vezista crno- belih raspalio po njoj i pogodio stativu.

Drugo poluvreme donosi dosta uzbuđenja. Najpre je Partizan zatresao mrežu Subotičana u 61. minutu, ali je gol poništen posle gledanja VAR tehnologije. Posle centaršuta Gajasa Zahida, Mihajlo Ilić je prvo pogodio stativu, ali se lopta ponovo odbila do njega i završila u mreži domaće ekipe. Lopta je nakon odbitka pogodila Ilića u ruku, nakon čega je gol poništen. Samo osam minuta kasnije, kapiten Svetozar Marković je u 69. minutu posle uigrane akcije iz kornera, udarcem nogom sa desetak metara zakucao loptu pod prečku. Gajas Zahid je povećao prednost Partizana u 77. minutu nakon asistencije rezerviste Nemanje Nikolića. U 81. minutu, Mateus Saldanja pogađa za 3:0, čime je postavio konačni rezultat i doneo devetu vezanu pobedu Partizana u domaćem prvenstvu.