BORBENA ZVEZDA PORAZOM SPUSTILA ZAVESU NA OVOGODŠNJU LIGU ŠAMPIONA

(13.12.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Mančester sitija u Beogradu (3:2), u poslednjem meču grupe G Lige šampiona.

Visokim presingom je Crvena zvezda ušla u ovaj meč, ali činjenica je i da su gosti bili ti koji su imali inicijativu i loptu u nogama. Gosti iz Mančestera su stiglo do vođstva već u 19. minutu, kada je debitant Mika Hamilton savladao Omrija Glazera. Hamilton je primio loptu na desnoj strani od Rika Luisa, prevario je Dragovića, a onda iz iskosaposlao neodbranjiv udarac pod prečku gola Glazera.

Mogli su crveno- beli vrlo brzo do izjednačenja, ali je šansu propustio Kosta Nedeljković u 27. minutu. Lepo je u kaznenom prostoru zalomio Griliša, ali je njegov udarac slabijom levom nogom otišao par santimetara preko prečke. “Građani” su vrlo lako i brzo dolazili do šesnaesterca crveno- belih, ali završno dodavanje je falilo Njunjesu, Hamiltonu, a kod jedne situacije i centrimetri Oskaru Bobu. Do kraja prvog dela igre nisu viđene ozbiljnije šanse na obe strane, pa su tako gosti otišli na odmor sa golom prednosti.

Na startu drugog dela igre prvi je pripretio strelac jedinog gola do tada, ali je lopta otišla malo pored stative gola Glazera. Crveno- beli su ubrzo imali dve dobre šanse, ali je Ortega najpre odbranio volej udarac Ndiajea, a par sekundi kasnije i pokušaj Kange sa distance. Bahar se odlučio na trostruku izmenu, ubacivši Lučića, Kataija i Mijatovića na teren.

Kazna za promašaje stigla je u 62. minutu, kada se još jedan Sitijev omladinac upisao u strelce. Bio je to Oskar Bob. Sve je sam uradio napadač “građana”, poveo loptu, ušao u šesnaesterac, a onda pored Mijailovića poslao precizan šut u dalji ugao po zemlji i tako savladao Glazera. Mijatović je oprobao udarac iz velike daljine, šutirao je pored gola, da bi nešto kasnije, na dodavanje Bukarija, promašio stopostotnu šansu, pogodivši stativu.

Crvena zvezda je do gola stigla u 76. minutu, kada je Korejac In Bom Hvang dobro kombinovao sa Bukarijem, a potom savladao Ortegu za veliku radost domaćih. Nije mnogo trebalo gostima da vrate dva gola prednosti, a nakon prekršaja Đige nad Hamiltonom, Agajev je svirao penal koji je realizovao Kalvin Filips u 85. minutu.

Nisu želeli crveno- beli da se predaju do poslednjeg zvižduka, pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade Katai pogodio glavom posle kornera koji je izveo Hvang, čime je  postavio konačnih 3:2.