BORUSIJA DOVOLJNO PROTIV ČELSIJA

(15.2.2023) – Borusija je u Dortmundu pobedila ekipu Čelsija rezultatom 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Jedini gol na meču postigao je Adejemi i doneo “milionerima” prednost pred revanš u Londonu za tri nedelje.

Jak tempo, veliki broj izglednih prilika na obe strane i fenomenalne odbrane golmana domaće ekipe Kobela ostaće zabeležene sa ovog duela, ne izuzimajući pobedonosni gol Adejemija.

Borusija iz Dortmunda je bila konkretnija u prvih 45 minuta, Čelsi u nastavku, ali je mladi 21-godišnji nemački fudbaler postigao jedini gol na meču.

U poslednjih pola sata utakmice inicijativu su imali “Plavci”, s’ obzirom da im je Borusija prepustila igru i inicijativu, međutim klub iz Engleske nije uspeo ništa konkretnije da postigne.