BOSTON SMANJIO PREDNOST MAJAMIJA U FINALU ISTOKA

(24.5.2023) – Košarkaši Boston Seltiksa smanjili su rezultat na 3:1, posle pobede nad Majamijem sa 116:99 u finalu Istočne konferencije NBA lige.

Prvi deo igre završen je rezultatom 56:50 za domaći tim. Majami je veći deo prvog poluvremena proveo u vođstvu.

U trećoj četvrtini viđena je odlična partija Bostona pa je taj period igre pripao gostima, 38:23.

Boston je presudnu prednost stekao šutem za tri poena. Gosti su 18 puta bili precizni sa distance, dok su igrači Majamija postigli osam trojki, čime je Boston u ovom segmentu igre napravio 30 poena razlike.

U dosadašnjoj istoriji NBA lige u 150 utakmica nijedan tim koji je gubio sa 3:0 u plej-ofu nije uspeo da preokrene seriju i prođe dalje.

Najefikasniji u redovima Bostona bio je Džejson Tejtum sa 33 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Tejtum je svojom drugom trojkom na meču oborio rekord franšize u plej-ofu (220), koji je do sada držao Pol Pirs.

Džejlin Braun je za Boston ubacio 17 poena, Derik Vajt je dodao poen manje, a Grent Vilijams je upisao 14 poena i šest uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u ekipi Majamija bio je Džimi Batler sa 29 poena, uz devet skokova i pet asistencija, Gejb Vinsent je zabeležio 17 poena, a Kejleb Martin je dodao 16 poena.

Srpski košarkaš Nikola Jović na terenu je proveo minut i šest sekundi i za to vreme upisao jedan skok u porazu svog tima.

Peta utakmica igra se u Bostonu u noći između četvrtka i petka (2.30). Juče se u svoje prvo veliko finale plasirala ekipa Denvera, koja je u finalu Zapadne konferencije pobedila Los Anđeles Lejkerse rezultatom 4:0.