BRONZANE MEDALJE ZA IVANU VULETU I ELZANA BIBIĆA

(5.3.2023) – Srpska atletičarka Ivana Vuleta, trostruka uzastopna šampionka Evrope u skoku u dalj, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Istanbulu skokom od 6,91 metara.

U poslednjoj seriji ju je prestigla Italijanka Larisa Japikino sa 6,97 za srebro, dok je zlatna nova evropska šampionka Britanka Jazmin Sojers, koja je preletela tačno sedam metara.

Čestitke Ivani i posebno Elzanu Bibiću koji je osvojio bronzanu medalju u trci na 3000 metara.

Tokom čitave trke je srpski atletičar bio među prvih pet, u poslednjem krugu se izdvojio sa vodećom dvojicom i zadržao treće mesto.

Prvo mesto je pripalo Norvežanin Jakobu Ingebrigstenu, dok je drugo zauzeo Španac Adel Mečal.

Angelina Topić ostvarila je najbolji rezultat u karijeri, ali je ipak zauzela četvrto mesto u skoku u vis preskočivši 1,94 metara.

Koliko je blizu bila medalji najbolje govori i to što je bila izjednačena sa trećeplasiranom takmičarkom Katerinom Tabašnik, ali je zbog većeg broja pokušaja završila iza Ukrajinke.

Zlatna medalja pripala je Jaroslavi Mahučik iz Ukrajine, a srebrna Brit Virman iz Holandije.