CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET SLOMILA MEGU U FINIŠU

(11.12.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Megu rezultatom 98:88 u meču 11. kola ABA lige i time zadržali prvo mesto na tabeli uz skor 10:1.

U nešto slabijem ritmu je Mega ušla u meč i više od uvodna dva minuta su bili bez poena. Nisu ni gosti blistali na drugoj strani, da bi se do kraja prve deonice domaći igrači konsolidovali ubacili čak 27 poena u prvih 10 minuta igre.

Maestralnu partiju pružio je i mladi Nikola Đurišić koji je u jednom trenutku vezao sedam poena i doveo Megu do minimalne prednosti. Međutim, pitanje je u kom pravcu bi meč otišao da je u poslednjem minutu uvodne deonice pogodio barem jedno slobodno bacanje. To bi njegov tim odvelo na 29:20, ali je Đurišić promašio što je na drugoj strani kaznio Jago Dos Santos i na pauzu odveo svoj tim sa zaostatkom od samo pet poena.

Znala je ekipa Janisa Sferopulosa na tome da gradi i 2/4 započela serijom 7:0 kojom je stigla do preokreta. Na drugoj strani Mega nije uspela da postigne koš više od četiri minuta u tom delu igre. Uspeli su domaći da se vrate iz blagog zaostatka, imala 40:40 pred finiš prvog poluvremena, ali je potom neiskustvo uzelo danka i dozvolilo Crvenoj zvezdi Meridianbet da serijom 8:0 okonča uvodnih 20 minuta.

Prava drama viđena je u preostalih 20 minuta, iako još jednom početak baš i nije obećavao za Megu. Mitrović je poentirao na asistenciju Jaga i tako po prvi put doneo jednom timu dvocifrenu prednost. Prednost crveno- belih probudila je izabranike Baraća koji su serijom 12:2 stigli do izjednačenja. Ovaj put je Oleksandar Kobzistij bio taj koji je fauliran na šutu iz daljine i sigurnom rukom doveo svoj tim na prag povratka.

Od tog trenutka inicijativu u domaćem sastavu preuzima Topić koji je do kraja uspevao da održava Megu u igri, pa i prednosti sve do pred sam kraj meča. Međutim, njegova trojka za 83:80 za Megu je poslednje smisleno što smo videli od tog tima. Sferopulosova ekipa je u finišu predvođena sjanom rolom Dejana Davidovca najpre preokrenula, a potom posle četvrte trojke Teodosića na ovaj meč stavila i tačku.

U narednom kolu Crvena zvezda Meridianbet gostuje Studentskom centru, a Mega Splitu.