CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET SRUŠILA EFES U BEOGRADU

(1.12.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Efes rezultatom 97:83 u meču 11. kola Evrolige.

Bolje je Efes otvorio meč i prvi stigao do prednosti od četiri poena, što je umalo bila i najveća koju smo videli u prvih 20 minuta. Pri rezultatu 14:18 za goste viđen je sjajan minut košarkaša Crvene zvezde tokom kog su predvođeni Šabazom Nejpirom napravili seriju 8:0 i tako rešili prvu deonicu u svoju korist.

Egal se nastavio i u drugoj deonici, sve do pred kraj kada je Efes uspeo posle trojke Rodriga Buboe da se odvoji na plus devet, ali je Miloš Teodosić, baš kao protiv Olimpije u prošlom kolu, pogodio trojku na nekoliko sekundi do kraja i  smanjio zaostatak pred pauzu (43:49).

Sve je “zakuvala“ sudijska trojka koja je u kratkom razmaku “seckala“ nalet crveo- belih sa dve brze tehničke. Prvo Luki Mitroviću koji je dodirnuo jednog od njih, a potom i Nedoviću koji je burno protestvovao zbog faula nad Bolombojem koji nije dosuđen. Lično je to shvatio Zvezdin bek, koji je odigrao u trećoj deonici možda i najbolje minute od kako se vratio na Mali Kalemegdan. Postigao je tri trojke u tom delu igre, a Crvena zvezda Meridianbet je u prvoj polovini te četvrtine postigla čak 25 poena i prešla u vođstvo.

Međutim, koliko god da im je do tada lako išlo, od tada su se crveno- beli mučili u fazi napada i čak ni sa linije za slobodna bacanja nije uspevala da postigne koševe zbog čega se Efes vratio na posed zaostatka. Ipak, usledio je novi nalet Crvene zvezde Meridianbet na početku poslednje deonice predvođen sa četiri brza poena Majka Tobija, na čemu je četa Janisa Sferopulisa gradila dalje svoju prednost i prvo trojkom Lazarevića stigla na do tada najvećih devet poena, a potom i posle zakucavanja Bolomboja i do prve dvocifrene prednosti odakle nije bilo rezultatskog povratka za goste.

Poenterski je Crvenu zvezdu Meridianbet predvodio Nemanja Nedović sa 23 (3/6 za dva, 4/7 za tri), tri asistencije i dva skoka. Luka Mitrović imao 19 poena, sedam skokova i tri asistencije. Međutim, za igrača utakmice je proglašen Jago Dos Santos koji je odigrao najbolji meče u Evroligi do sada i za 25 minuta na parketu imao 15 poena (1/1 za dva, 3/4 za tri), pet asistencija i četiri skoka za indeks korisnosti 28. Dvocifren je kod domaćeg tima bio još samo Džoel Bolomboj sa 13 poena i pet skokova.

Kod Efesa je najbolji bio Šejn Larkin sa 21 poenom i pet asistencija. Vil Klajburn je dodao 17, Buboa 13, a Daum je svih svojih 10 poena na debiju u Evroligi postigao u prvom poluvremenu kada nije znao za promašaj.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje ekipi Valensije, dok Efes dočekuje Panatinaikos u 12. rundi