CRVENA ZVEZDA POBEDILA SPLIT

(17.4.2023) – Crvena zvezda Meridianbet savladala je Split u meču 26. kola ABA lige – 83:74.

Izabranici Duška Ivanovića upisali su 21. pobedu ove sezone i nalaze sa na drugoj poziciji iza Partizana koji ima jedan trijumf više.

Što se tiče meča, obe ekipe su furiozno ušle u duel. Zvezda je povela sa 16:7, međutim, Split se preko Šortera i Salivena vratio u meč i odigrao fantastično prvo poluvreme.

Samo je Petrušev uz Kampaca bio raspoložen u taboru Zvezde, međutim, stvari su krenule na bolje u drugom poluvremenu.

Razigrao se do tada neprimetni Nemanja Nedović, ubacio dve bitne trojke i počeo da “lomi” protivnika, koji ovaj meč igra sa samo 10 igrača.

Nisu mogli Amerikanci u dresu Splita da zaustave nalete srpskog i jadranskog šampiona, pa je meč rešen polovinom poslednje četvrtine.

Filip Petrušev je meč završio sa 25 poena, Nedović je postigao 15, Kampaco 9.

Šorter je za Split ubacio 21 poen, Saliven je završio utakmicu sa 16, dok je Nelson postigao 13 poena.

Crvena zvezda do kraja gostuje u Mornaru u Baru 20. aprila, zatim Cedevita Olimpiji već 24. aprila i tim mečevima završava ligaški deo ABA lige.