CRVENA ZVEZDA PORAŽENA OD OLIMPIJE U MILANU

(2.2.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet su poraženi od Olimpije u Milanu sa 74:68, u okviru 23. kola Evrolige.

Izabranici Duška Ivanovića su upisali i četvrti vezani poraz u elitnom takmičenju. Prethodno su od njih bili bolji Žalgiris, Partizan i Virtus iz Bolonje.

Crveno-beli su bolje otvorili meč u odnosu na onaj u Bolonji, ali je Milan na krilima Lvavua, Berona i Dejvisa došla do vođstva, koje bi bilo i veće da nije bilo raspoloženob Bena BentilaDobrića Kuzmića, koji su predvodili napad Zvezde.

Na kraju prve deonice su izabranici Duška Ivanovića ipak imali četiri poena zaostatka – 22:18.

U drugoj deonici se Olimpija probudila i serijom koju je predvodio Johanes Fojtman došla do prve dvocifrene prednosti u 12. minutu meča – 31:20.

Zvezda je imala probleme u napadu, a pogotovo u šutu za tri poena, pa su domaći uspeli da se odlepe i održe dvocifrenu prednost do kraja druge četvrtine, a da sve bude gore, Kajl Hajns je pogodio za dva poena sa zvukom sirene za 45:32.

Najraspoloženiji u redovima Crvene zvezde Merdianbet je bio Ben Bentil sa 11 poena, koji je pogodio jedinu trojku u prvom poluvremenu i prvi stigao do dvocifrenog učinka.

Na drugoj strani napad Olimpije su predvodili BeronLvavu Dejvis sa po osam poena.

Poboljšala je Zvezda igru u odbrani u trećoj četvrtini, ali napad nije funkcionisao. Crveno-beli su primili samo 14 poena i dobili četvrtinu, ali ne dovoljno velikom razlikom (17:14).

U jednom trenutku su izabranici Duška Ivanovića je prišli na -8 (52:44), ali su u poslednju četvrtinu ipak ušli sa 10 poena zaostatka – 59:49.

Zvezda je odlično otvorila poslednju deonicu i sa četiri vezana poena prišla na minus šest (59:53). Bilo je dosta izjednačeno, a u poslednja dva minuta su crveno-beli prišli na minus četiri na dva minuta do kraja – prvo je Vildosa pogodio za tri poena, a Petrušev bio siguran sa penala – 68:64.

Ipak, nije bilo snage za preokret. Domaći su u nastavku sigurno priveli meč kraju. Tačku je stavio Kajl Hajns na nešto manje od devet sekundi pre kraja – 74:68.

Kod Armanija, Bili Beron je bio najefikasniji sa 15 poena, dok je Hol dodao 14.

U gostujućoj ekipi, Ben Bentil je predvodio napad sa 17 poena i sedam skokova, dok je dvocifren još bio samo Luka Vildosa sa 11 poena.

Crvena zvezda Meridianbet u narednom kolu narednog četvrtka gostuje Makabiju, dok Olimpija dan kasnije gostuje Fenerbahčeu.

IZVOR: MERIDIAN SPORT