CRVENA ZVEZDA PREGAZILA VOŽDOVAC

(11.2.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na gostovanju ekipu Voždovca sa 6:0 u utakmici 21. kola Super lige Srbije.

Sudija Dejan Trifković je u 10. minutu dosudio penal za goste, nakon što je prekršaj nad Aleksandrom Pešićem napravio fudbaler Voždovca Mateja Đorđević.

Posle gledanja VAR-a sudija je četiri minuta kasnije pokazao crveni karton Đorđeviću, a minut kasnije sa “bele tačke” je bio precizan Gelor Kanga.

Zvezda do drugog gola dolazi u 19. minutu, kada se u strelce upisao Osman Bukari, nakon asistencije Kange.

Crveno-beli su rezultat povećali u 24. minutu, nakon što je gol postigao Aleksandar Katai, a asistenciju je upisao Mirko Ivanić.

Na poluvreme se otišlo tim rezultatom, pošto je gol Bukarija u finišu prvog dela poništen, zbog ofsajda u kojem se našao Ivanić.

Prvi gol u drugom poluvremenu viđen je u 64. minutu, kada je debitantski pogodak u crveno-belom dresu postigao Aleks Vigo.

Do kraja meča golove su za goste postigli i Kings Kangva u 77. i Ivanić u 82. minutu.

Domaći tim je jedini udarac ka golu protivnika uputio u 83. minutu preko Miloša Pantovića.

Zvezda na prvom mestu Super lige Srbije ima 57 bodova.

Voždovac je prekinuo niz od tri uzastopne pobede i zauzima sedmo mesto sa 34 boda.

Naredni meč Zvezda igra na svom terenu protiv Čukaričkog, dok Voždovac gostuje Kolubari.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL