CRVENA ZVEZDA SAVLADALA VALENSIJU

(29.3.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet su savladali Valensiju sa 92:73, u okviru 31. kola Evrolige i tako još uvek teoretski ostali sa šansama za Top 8.

Crveno-beli su se sada izjednačili sa ekipom iz Španije i trenutno su sa skorom 14-17, u okviru elitnog takmičenja, a ostalo je još tri kola do kraja regularnog dela.

Izabranici Duška Ivanovića su dobro ušli u meč, veoma brzo su se razigrali Kampaco, Martin i Petrušev i posle uvodnih minuta Zvezda je imala prednost – 7:2.

Valensija je vrlo brzo uspela da dođe do izjednačenja, u nastavku se igralo u egalu, da bi Radebo postavio konačan rezultat u prvoj četvrtini i doveo goste do minimalnog vođstva 20:21.

U nastavku je Mitrović odlično otvorio drugu četvrtinu sa četiri vezana poena. Valensija je u nastavku pokušavala da održi egal, a onda su Vildosa i Holand šutevima za tri poena doveli Zvezdu do nove prednosti – 39:33. Pred završnicu druge deonice, crveno-beli su imali i velikih +8, ali su gosti uspeli da uhvate priključak i upoluvreme uđu sa minus pet poena (46:41).

Kod crveno-belih, Martin je bio najefikasniji sa sedam poena i četiri skoka, dok su po šest poena imali Petrušev, Bentil i Dobrić. Fakundo Kampaco je upisao četiri poena, ali uz četiri asistencije i dve ukradene lopte.

U redovima gostujuće ekipe, Radebo je jedini dvocifren sa 12 poena, a pratio ga je Lopez-Arostegi sa osam poena.