CRVENA ZVEZDA TRIJUMFOM OTVORILA PRIPREME

(17.1.2024) – Fudbaleri Crvene zvezde u prvom pripremnom meču na Kipru savladali su lokalnog drugoligaša Akritas iz Hlorake 3:2 (1:2). Strelci za šampiona Srbije bili Aleksandar Katai u osmom minutu iz penala, Stefan Mitrović u 60. i Nikola Knežević u 89. minutu. Ovo je ujedno i bila prva utakmica na klupi za Vladana Milojevića po povratku u Crvenu zvezdu.

Protivnički igrač je na nedozvoljen način oborio Olanjinku u kaznenom prostoru u sedmom minutu, a glavni arbitar je pokazao na belu tačku. Aleksandar Katai je bio siguran sa 11 metara i doneo rano vošstvo crveno- belima. U razmaku od samo tri minuta Akritas je postigao dva gola i doneo preokret. Fratea je  u 34. minutu poravnao, da bi u 37. Tijerno doneo vođstvo.

U nastavku igre Knežević je u 60. minutu izveo slobodan udarac, Kahvić je glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Mitrović se našao na pravom mestu i poravnao je rezultat. Konačnih 3:2 postavljeno je u 89. minutu kada je lopta posle greške jednog igrača Hlorake došla do Kneževića koji se našao sam ispred golmana protivnika i rutinski je poslao loptu u mrežu.

Narednu kontrolnu utakmicu na Kipru, Crvena zvezda će odigrati 20. januara protiv Zalaegeršega.