CRVENA ZVEZDA VOĐENA IGROM LUKE VILDOZE POBEDILA OLIMPIJAKOS

Crvena zvezda je savladala Olimpijakos rezultatom 86:90 na gostovanju u neverovatnom meču 15. kola Evrolige.

Grčki šampion bio je nemoćan pred gardom Duška Ivanovića koja je pružila možda i najbolji nastup od početka sezone!

U prvoj četvtini viđena je rezultatska klackalica i odlični naleti oba tima. Zvezda je dva puta vezala seriju od po sedam poena, da bi na kraju Olimpijakos otišao na prvi odmor sa vođstvom 22:21.

U drugoj četvrtini izabranici Duška Ivanoviću nisu izašli na parket u istom raspoloženju. Bilo je dosta grešaka u napadu, nepreciznih dodavanja dok je sa druge strane Olimpijakos bio na visini zadatka i došao do prve dvocifrene prednosti na meču +12 – 42:30.

Ipak, fenomenalna Zvezda je uspela da se vrati u meč, uglavnom zahvaljujući Petruševu i obe ekipe su otišle na veliki odmor pri rezultatu – 45:41.

Neverovatno izdanje su crveno-beli pružili u drugom poluvremenu i na pogon fenomenalnog Luke Vildoze , osvojili četvrtinu 24:17 i stekli vođstvo 65:62.

Dobrić je trojkom otvorio i poslednji kvartal, a Crvena zvezda serijom 8-1 došla je do dvocifrene prednosti, a potom i do najvećih +11 – 76:65. Međutim, pojačala se agresija u odbrani Olimpijakosa, postepeno se smanjivala prednost i domaćin je imao priliku za produžetak ili čak pobede pošto je imao loptu 15 sekundi pre kraja a Zvezda 86:84.

Ipak, promašili su domaći, lopta je ponovo došla do magičnih ruku Luke Vildose koji je momentalno fauliran. Pogodio je pet sekundi pre kraja oba bacanja za 88:84. Sluskas je nekoliko sekundi pre kraja ublažio prednost, ali to nije bilo dovoljno za preokret i pobeda je pripala beogradskom timu!

Najefikasniji za Crvenu zvezdu bio je Luka Vildoza sa 22 poena!

Sjajnu partiju odigrao je Filip Petrušev sa 14 poena i po tri skoka i blokade, kao i Luka Mitrović sa 13 poena i sedam skokova.

Na drugoj strani Blek je bio najefikasniji sa 14 poena i šest skokova, dok je Vezenkov meč završio sa 13 poena i šest skokova.