ČUKARIČKI POBEDIO RADNIČKI, SPARTAK BOLJI OD IMT-A

(29.7.2023) – Na Banovom brdu domaći Čukarički pobedio je niški Radnički 2:0 iako mu je pomanjkalo sreće na početku.

Tomović je u 9. minutu promašio penal (odbranio mu Stevanović), a u 18. minutu je VAR Ivanoviću poništio gol.

Ipak, sreće nije imao ni tim sa Čaira, Marjanović je iz penala u 30. minutu pogodio stativu.

Trijumf Brđanima doneli su internacionalci. Badamosi je pogodio u 52. minutu iz okreta sa sedam metara na dodavanje povratnika iz Pazara Nikčevića, a Ndiaj u prvom minutu nadoknade sa pet metara posle dodavanja Miladinovića.

U sledećem kolu, Čukarički će gostovati Radničkom 1923, dok će Radnički iz Niša dočekati TSC.

U Subotici je postignut prvi gol ovog šampionata, za debitanta u eliti IMT pogodio je Miloš Luković sa bele tačke u 15. minutu. Bio je to jedini uspešno realizovan penal ove večeri u mečevima od 19 časova.

Ipak, Golubovi su preokrenuli i trijumfovali u svojoj Subotici.

Đurasović je u 43. minutu izjednačio na asistenciju UbiparipaSrđan Hrstić je u 63. minutu iskoristio dodavanje Tanasijevića i pogodio za pobedu 2:1.

U narednom kolu, Spartak će gostovati Radniku, dok će IMT dočekati Voždovac.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL