DENVER VODI 2:0 U SERIJI, 39 POENA NIKOLE JOKIĆA

(2.5.2023) – Košarkaši Denver Nagetsa su savladali Feniks Sanse sa 97:87, u okviru drugog meča polufinala Zapadne konferencije NBA lige. Srpski košarkaš Nikola Jokić je predvodio svoju ekipu do pobede.

Jokić je u pobedi Nagetsa, zabeležio dabl-dabl učinak sa 39 poena (17/30 iz igre) i 16 skokova, a uz to je upisao i pet asistencija za 41 minut na parketu.

Bilo je veoma izjednačeno od samog starta, a srpski košarkaš je meč otvorio pogotkom za tri poena. U prvoj deonici se igralo poen za poen, a mini serijom 7:0, koju su režirali Kevin Durent Devin Buker su Sansi došli do vođstva u uvodnih deset minuta 18:21.

Nagetsi su na to brzo odgovorili 8:0 serijom na startu druge četvrtine, ali su gosti trojkom Durenta posle skoro četiri minuta igre uhvatili priključak, da bi u poslednjem minutu Buker bio taj, koji je pogotkom za tri poena doneo vođstvo Feniksa na poluvremenu (40:42).

Jokić je održavao egal i u trećoj deonici je uspeo da postigne čak 18 poena, a u poslednja dva minuta pred poslednjih deset minuta je uspeo da veže čak devet poena i ostavi Denver u igri (70:73).

Igrala se veoma čvrsta odbrana, ali su Nagetsi u uvodnim minutima poslednje deonice uspeli da dođu do preokreta (78:73), a potom u završnici, tačnije poslednjem minutu dođu do dvocifrene prednosti pogotkom srpskog košarkaša i tako reše pitanje pobednika – 97:87.

Pored Jokića, u pobedi Denvera učestvovao je i Eron Gordon sa 16 poena, kao i Kaldvel-Poup sa dve važne trojke u četvrtoj četvrtini i 14 poena. Dvocifren je bio i Džamal Marej, koji je pored 10 poena, upisao i četiri skoka i osam asistencija.

U poraženoj ekipi Feniksa, Devin Buker je upisao 35 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je Kevin Durant završio sa 24 poena, osam uhvaćenih i tri podeljene lopte saigračima.

Nagetsi imaju prednost od 2:0, ali se serija sada seli u Feniks. Treći meč je na programu 6. maja (subotu) u četiri sata posle ponoći.