ĐERE ISPUSTIO DOBIJEN MEČ PROTIV LESTJENA

Laslo Đere poražen je od Konstanta Lestjena u četvrtfinalu turnira u Ouklendu sa 2:1 u setovima (2:6, 7:6, 7:5)

Srpksi teniser odigrao je meč za zaborav.

Đere je na samom početku meča napravio brejk, koji je kasnije potvrdio za vođstvo od 2:0 u gemovima. Pokušavao je Francuz na sve načine da se vrati u meč i videli smo nekoliko jako dugih gemova, ali Srbin nije ispuštao svoj servis.

Drugi brejk u prvom setu Đere je napravio u sedmom gemu i došao do prenosti od 5:2, da bi kasnije bio siguran na svom servisu za vođstvo od 1:0 u setovima.

Tokom drugog seta Lestjen je pružao nešto veći otpor. Obra igrača nisu gubila gemove na svoje servise sve do sedomg gema kada je Đere ponovo uzdrmao rivala.

Kasnije je Srbin potvrdio na brejk i poveo sa 5:3. Međutim, nije Lestjen odustajao i uspeo je da uzvrati istom merom za izjednačenje od 5:5 odbranivši meč loptu.

Drugi set ušao je u taj-brejk, a više koncentracije imao je Francuz koji je u dva navrata napravio mini brejk i došao do izjednačenja u setovima.

Oba tenisera bila su sigurna na svom servisu tokom većine trećeg seta. Međutim, prvi do brejka sitgao je Lestjen u devetom gemu za vođstvo od 5:4 i dobio priliku da overi treći set samim tim i pobedu. Nije se lako predao Đere i nakon velike bitke uspeo je da uzvrati istom merom i poravna rezultat na 5:5 u gemovima.

Nije ni tu bio kraj brejkovima, pa je Francuz u narednom gemu ponovo oduzeo servis Srbinu i servirao za meč. Đere je skupo naplatio kožu u ovom gemu i odbranio čak tri meč lopte i izborio šansu za brejk, ali nije imao snage za novi preokret i Lestjen je slavio na ovom meču.

Lestjen će u polufinalu Ouklenda igrati protiv svog sunarodnika Gaskea koji je u četvrtfinalu savladao Gofana.

Što se tiče Đerea sledeći izazov biće prvo kolo Australijan Opena koji počinje 16. januara gde će snage odmeriti sa Belgijancem Zizuom Bergsom.