ĐOKOVIĆ ELIMINISAN U OSMINI FINALA MONTE KARLA OD MUSETIJA

(13.4.2023) – Najbolji teniser sveta, Novak Đoković izgubio je od Lorenca Musetija u trećem kolu mastersa u Monte Karlu, rezultatom 1:2, po setovima (6:4, 5:7 i 4:6).

Sjajan meč priredili su najbolji reket sveta i 21. na ATP listi.

U prvom setu viđena je drama, a prvi je do brejka došao Đoković, za vođstvo od 3:1. Usledila je razmena brejkova. Srpski as propustio je dve set lopte pri rezultatu 5:3 i Museti je na krilima toga došao do brejka, ali Đoković je uzvratio brejk za vođstvo u setovima.

Ne može se reći da li je vetar bio krivac što servisi nisu baš najbolje slušali oba igrača, ali drugi set počeo je sa četiri brejka, a tu seriju prekinuo je najbolji reket sveta za vođstvo od 3:2.

Nakon toga usledila je još jedna razmena brejkova, posle koje je Museti uspeo da sačuva svoj servis, a posle brejka u narednom došao je do vođstva u gemovima u drugom 4:5.

I opet su došli do brejka i jedan i drugi, Italijan je shvatio da ne sme sebi da dozvoli grešku iz prethodnog seta i ovaj je na svoj servis rešio u svoju korist za izjednačenje u setovima.

Treći set prekinut je u trećem gemu zbog kiše, ali nastavljen je posle skoro sat vremena pauze.

Nakon toga servis je dobro služio oba tenisera, a prvi je do brejka došao Museti u sedmom gemu za 3:4. U narednim nije bilo brejkova i Italijan je pri rezultatu 4:5 imao nekoliko meč lopti, a iskoristio je četvrtu i duel sa najboljim teniserom sveta rešio u svoju korist.