ĐOKOVIĆ POBEDIO AUSTRALIJANCA VUKIĆA

(10.3.2024) – Novak Đoković se plasirao u treće kola turnira Masters 1000 serije u Indijan Velsu gde je uz dosta muke uspeo da savlada Aleksandra Vukića sa 2:1 (6:2, 5:7, 6:3).

Trenutno 69. igrač na ATP rang listi, koji nastupa pod zastavom Australije, iskoristio je činjenicu da se Novak prvi put ove sezone našao na terenu još od poraza u polufinalu Australijan opena i maksimalno namučio najboljeg.

Novak je stigao u nameri da obori još jedan rekord – osvoji šestu titulu na Indijan Velsu i tako preskoči Rodžera Federera koji je baš kao i Novak slavio na ovom mestu pet puta.

Đokovića čeka veoma težak zadatak u nastavku turnira. Pauza je učinila svoje i nema sumnje da će mu biti potrebno vreme kako bi ušao u adekvatnu i željenu formu. Brejk u ranoj fazi meča omogućio je 36-godišnjem asu da se bez ikakvih problema domogne prvog seta – 6:2.

Slika se na terenu drastično promenila već na startu drugog seta. Vukić je poveo sa 3:0, Novak je brzo je uzvratio oduzimanjem servisa i uveo set u egal, koji je trajao sve do rezultata 6:5, kada je najbolji izgubio svoj servis i dopustio Vukiću da poravna na 1:1.

Dugo se čekalo na brejk u trećem setu, Vukić je podizao publiku na noge silovitim forhendima, ali Đoković je pronašao rešenje sjajnom defanzivom, poveo sa 3:2 i samo dva minuta kasnije duplirao prednost. Lako je potom Nole osvajao svoje servis gemove, da bi do trijumfa došao još jednim brejkom posle dva sata i 10 minuta igre.

U narednoj rundi Đoković će odmeriti snage sa Lukom Nardijem iz Italije. Reč je o 20-godišnjem teniseru, koji u ovom momentu zauzima 123. mesto na listi. Novak je tako ostvario 400. pobedu na Masters turnirima u karijerima.

Ostali rezultati: Muzeti – Šapovalov 2:1, Fonjini – Baez 0:2, Fis – Davidović Fokina 2:0, Nori – Sonego 2:0, Hačanov – Sejbot Vild 0:2.