ĐOKOVIĆ SAVLADAO ŠELTONA ZA 10. FINALE US OPENA

(8.9.2023) – Novak Đoković prvi je finalista US OPEN-a. Srpski teniser slavio je protiv domaćeg tenisera Bena Šeltona 3:0 (6:3, 6:2, 7:6) i tako zakazao novo finale, njegovo 10. po redu na ovom turniru i 100. meču na US OPEN- u.

Znalo se da će Đoković imati lak posao ukoliko bude zaustavio izvanredne servise Amerikanca, što mu je i pošlo za rukom.

Držao se Šelton sve do 2:2 u prvom setu. Od tog trenutka srpski as je ubacio u veću brzinu i pokazao zašto je najbolji teniser današnjice. Lako je došao do brejka, da bi propustio četiri brejk lopte na servis protivnika. Prvi problemi javili su se na servisu Đokovića kada je trebao da završi posao u prvom setu. Imao je priliku mladi Amerikanac da dođedo iznenađenja, ali je Đoković ostao smiren i osvojio četiri gema u nizu čime je osvojio prvi set.

Drugi set je preslikan prvi. Đoković je u petom gemu stigao do brejka, a Šelton je pokušavao svojim “divljim” servisom da stigne Srpskog tenisera. Čak se u jednom momentu začuo glas njegovog oca(ujedno i trenera) da uspori malo i smiri se, ali njegovi apeli nisu uspeli. Đoković je stigao do drugog brejka u setu koji je završio za nešto manje od sat i po vremena igre i tako razočarao negde oko 20 hiljada domaće publike, koji su očekivali neizvesniji meč.

Đoković ubrzo stiže do brejka u trećem setu čime je mogao da stavi tačku na meč, ali je Šelton iznenadio publiku kada je u osmom gemu stigao do druge brejk lopte koju je iskoristio za izjednačenje. Imao je Šelton priliku na servis Đokovića da stigne do set lopte, ali je tada proradio prvi servis našeg tenisera. Srpski teniser je propustio priliku da iskoristi meč loptu, a zatim na brejk Šeltona poslao loptu u mrežu.

Dolazimo do taj- brejka gde je Đoković poveo sa 5:1, ali je dozvolio Amerikancu da se vrati na 5:4. Potom osvaja dva poena i stavlja tačku na ovaj meč.

Rival Đokovića biće bolji iz duela Alkarasa i Medvedeva.