ĐOKOVIĆ U POLUFINALU AUSTRALIJAN OPENA

Novak Đoković je savladao ruskog tenisera Andreja Rubljova 0-3 (1:6,2:6, 4:6) i plasirao se u polufinale Australijan opena.

Momak koji je uzeo meru najboljem srpskom teniseru prošle godine u finalu Srbija opena danas nije bio ravan protvnik u Lejver areni.

Bez greške je igrao Đoković u prvom setu, dok se šesti teniser sveta mučio sa svojim servisom. U četvrtom gemu meča je Novak stigao do prvog brejka i odmah ga potvrdio. Pokušao je da uzvrati Rubljov i pružio veliki otpor u šestom gemu , ali je na kraju srpski as došao do svog drugog brejka, a potom potvrdio dominaciju – 1:6.

Bolje je izašao ruski teniser u drugom setu i uspeo da parira Novaku do petog gema, a onda je usledila nova serija Srbina.

Đoković je osvojio brejk, a potom ga odbranio u pravom maratonskom gemu. Osam i po minuta je trajala razmena udaraca, imao je Rubljov brejk loptu i priliku da se vrati u meč, ali je razarajući forhend srušio sve nade i potpuno slomio Rusa.

Pogubio je živce posle toga Rubljov,a Đoković je bez problema i bez izgubljenog gema priveo drugi set kraju – 2:6.

Poset bio je samo rutina za srpskog tenisera. Uzeo je brejk odmah na početku susreta, a potom bio siguran u servisu i rutinski priveo meč kraju, posle dva sata i tri minuta igre – 6:4.

Tomi Pol će u polufinalu igrati sa pobednikom ovog duela, pošto je u američkom derbiju savladao Bena Šeltona sa 3:1 u setovima (7:6, 6:3, 5:7, 6:4).

IZVOR:MERIDIAN SPORT