ĐOKOVIĆ U TREĆEM KOLU VIMBLDONA, TOMPSON PRUŽIO ODLIČAN OTPOR

(5.7.2023) – Novak Đoković savladao je Džordana Tompsona u drugom kolu Vimbldona 3:0 (6:3,7:6;7:5) nakon dva i po sata igre.

Ozibljno je testirao Tompson prvog favorita za trofej u Londonu, a nije često Đoković u ovako ranoj fazi turnira imao “posla” sa specijalistima za travu.

Nema apsolutno čega Australijanac da se stidi, igra koju je prikazao bi protiv svakog drugog igrača bila dovoljna za pobedu, ali protiv Novaka nije uspeo da dođe ni do jednog seta.

Inače, ovo je bila 350. pobeda Đokovića na grend slemovima i postao je tek treći igrač kojem je to uspelo posle Rodžera Federera i Serene Vilijams.

Novak je nakon pola sata igre osvojio prvi set. Četvri put u ovom setu osvaja gem na svoj servis sa nulom. Verovali ili ne u prvom setu kada je ubacio prvi servis Novak je osvojio 100% poena (17 od 17).

Dosta teži drugi set viđen je u odnosu na prvi za Đokovića. Zaigrao je Tompson još agresivnije, pogađao servise kao u transu. Drugi deo igre je inače trajao sat i šest minuta, više nego duplo duže nego prvi.

U trećem setu Đoković je izbegao igranje taj-brejka i savladao Australijanca rezultatom 7:5 oduzevši mu servis posle skoro 2 sata igre.

U narednoj rundi Đoković će igrati protiv boljeg iz duela koji će u četvrtak igrati Tomas Martin Ečeveri i Stan Vavrinka.

IZVOR: MERIDIAN SPORT