DRAMA U HUMSKOJ PRIPALA IGRAČIMA NAPRETKA

(13.3.2024) – Fudbaleri Napretka iz Kruševca ostvarili su veliki trijumf protiv Partizana u Humskoj rezultatom 1:0. Ovakav ishod u najvećoj meri utiče na šampionsku trku, pošto Crvena zvezda ima priliku da pobedom u Nišu nad Radničkim preuzme prvo mesto na tabeli.

Partizan je zaigrao silovito i ofanzivno od prvog trenutka, a u uvodnim minutima je Samed Baždar bio najkonkretniji, sa tri šuta u razmaku od nekoliko sekundi. Onda je taj početni nalet splasnuo i Napredak je pravo niotkuda, krenuo u napade. Sve silovitije iz minuta u minut. Nizale su se šanse pred golom Aleksandra Jovanovića, a onda je Andrija Majdevac uspeo da okrene Svetozara Markovića i od stative smesti loptu u mrežu. Trener Igor Duljaj i igrači su tražili prekršaj u začetku akcije nad Bibarsom Nathom, ali se ni VAR ni sudija Radaković nisu oglasili.

Očekivala se brza reakcija crno- belih, ali je nije bilo. Partizan je delovao istrošeno posle derbija, bez Saldanje u napadu bezopasno, a tek ulaskom Gajasa Zahida u drugom poluvremenu je zaigrao nešto bolje. Nizali su se opasni napadi i šanse, stativu je pogodio Samed Baždar, prečku Gajas Zahid, ali lopta nije htela u gol. U nekoliko navrata su crno- beli tražili i penal, VAR soba je bila aktivna, ali Radaković nijednom nije išao bilo šta da proverava.

Na kraju deblji kraj je izvukao Partizan, A Napredak je otišao sa tri boda u Kruševac i ukazao šansu Crvenoj zvezdi da preuzme lidersku poziciju ukoliko trijumfuje u Nišu.