ZVEZDA POBEDOM U NIŠU PREUZELA LIDERSKU POZICIJU

(13.3.2024) – Fudbaleri Crvene zvezde novi su lideri Superlige Srbije, nakon što su savladali Radnički u Nišu rezultatom 2:0.

Nisu gosti iz Beograda dozvoljavali protivniku da često prelazi polovinu, ali isto tako ni da kreiraju nešto ozbiljnije ispred gola mladog Dimitrija Stevanović. Upravo je 19-godišnji čuvar mreže Radničkog bio jedna od ključnih igrača u uvodnih pola sata. Oprobao je udarac Jovan Šljivić, koji je priliku dobio od prvog minuta i jednom okrznuo prečku sa gornje strane. Ipak, Hvang je bio taj koji ga je najviše testirao kada je u 29. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca ka rašljama, ali je Stevanović uspeo da dohvati tu loptu i prosledi je u korner.

Bila je to uvertira onoga što ćemo videti pet minuta kasnije. Hvang je centrirao iz kornera, a lopta se odbila do Gelora Kange koji je sa otprilike 17 metara šutirao na prvu stativu. Lopta je na putu ka golu zakačila Vasilija Bakića i na taj način prevarila protivničkog golmana za vođstvo crveno- belih.

Nije se predavao Radnički, štaviše od tog trenutka pa do kraja meča su i krenuli da prete prema golu Omrija Glazra. Stefan Cvetković je pravio najveće probleme defanzivcima Crvene zvezde, pa je u finišu prvih 45 minuta šutirao opasno u dalji ugao, ali je Glazer odbranio. Posle kornera, lopta se odbila nekadašnjem fudbaleru Zvezde Marku Petkoviću na 10-ak metara, ali je on kardinalno šutirao iz izgledne pozicije. Gol Kange je ostao jedini do poluvremena.

Da je Osman Bukari pogodio mrežu gostiju već u 48. minutu, izostala bi i drama na “Čairu”. Ipak, njegov promašaj je otvorio prostor za najveće uzbuđenje domaćih pristalica u 69. minutu. Ponovo je Cvetković driblao na levoj strani, uputio centaršut, a iz drugog plana se pojavio Semir Smajlagić i šutirao glavom iz neposredne blizine. Uhvatio je Glazera na pogrešnoj nozi, ali je Izraelac maestralnom odbranom jednom rukom uspeo da održi loptu van svoje mreže.

To je bila i poslednja šansa za Radnički, a ostatak meča su proveli u iščekivanju drugog golu gostiju. Dočekali su ga u na kraju utakmice kada je rezervista Aleksandar Katai uštopovao oštar centaršut po zemlji Milana Rodića i potom plasirao loptu u suportan ugao kroz noge Bakića. Za “Magika” je to bio povratnički pogodak na koji čeka još od sredine decembra usled povrede.

Zvezda je sa ova tri stigla do ukupno 62 boda na pet kola do kraja prve faze Superlige. Dva više od Partizana.

U narednom kolu će igrati protiv još jednog Radničkog, onog iz Kragujevca, dok će Nišlije, koje su treće otpozadi u Kruševac na meč sa Napretkom.