FINALE LE: Viljareal – Man Utd

U ovosezonskom finalu Lige Evrope sastaće se španski Viljareal i engleski Mančester junajted.

Mančester junajted je, u revanš meču prvog polufinala, izgubio od italijanske Rome. Rezultat na “Olimpiku” je bio 3:2. Strelci za rimski klub su bili Edin Džeko u 57, Brajan Kristante u 60 i Aleks Teles (AG) u 83. minutu. Urugvajac Edison Kavani je postigao oba gola za Junajted i to u 39. i 68. minutu. I pored poraza, Mančester je prošao u finale jer je u prvom meču pobedio rezultatom 6:2 (zbirno 8:5).

Sa druge strane, u drugoj utakmici drugog polufinala londonski Arsenal i Viljareal odigrali su nerešeno. Rezultat na “Emirejts” stadionu u Londonu je bio 0:0. S obzirom da je španski klub, u prvom meču kao domaćin, pobedio rezultatom 2:1 obezbedio je plasman u finale, ujedno i jedan od najvećih uspeha u dosadašnjoj istoriji kluba.

Pobedom u finalu, pored toga što će jedan od ova dva kluba osvojiti drugo po rangu evropsko fudbalsko klubsko takmičenje, obezbediće i plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Podsetimo, ovosezonsko finale Lige Evrope se igra 26. maja u Gdanjsku.