FRAJBURG SLAVIO U BAČKOJ TOPOLI

(26.10.2023) – Fudbaleri TSC-a poraženi su na svom terenu od Frajburga sa 1:3 (1:0) u meču trećeg kola A grupe Lige Evrope.

Krenuo je nemački predstavnik ofanzivno od samog starta, pretio, ali je iz toga nastao pogodak izabranika Žarka Lazetića. Stojić je poslao odličan pas ka Jovanoviću, koji napamet šalje loptu kroz kazneni prostor, a Petrović se našao usamljen na drugoj stativi i postigao pogodak. Moglo je lako da bude i 2:0. Samo četiri minuta kasnije, opet je Jovanović pobegao odbrani Frajburga, ali je Vulić za malo zakasnio pred golom. U 19. minutu pokušaj Stojića glavom posle čega je do kraja prvog dela Frajrburg bio opasniji. Šalai je u 21. minutu imao lepu priliku, ali tada se i povredio nakon čega je izašao iz igre. Vajshaupt je oprobao udarac sa distance u 29. minutu bez uspeha, da bi se u 37. minutu zatresla mreža Veljka Ilića. Gol koji je postigao rezervista Haler, prethodio je ofsajd u kojem se našao Grifo, te je posle intervencije VAR-a sudija Agajev iz Azerbejdžana poništio pogodak. Poslednju priliku u prvom delu imao je Matijas Ginter u 45. minutu, ali je rezultat ostao nepromenjen.

U nastavku, Frajburg je odmah krenuo ka silovito golu, što im se isplatilo u 49. minutu. Posle kornera sa desne strane, lopta je u ruku pogodila Jovanovića, a  sudija je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Vinćenco Grifo 1:1. Odmah su gosti imali šansu i za novi gol. Duan je promašio loptu u 52. minutu, a Grifo u nastavku akcije šutirao preko gola. U 55. minutu se opet zatresla mreža TSC-a, ali posle ofsajda, pa je VAR opet reagovao. Ipak, četiri minuta kasnije sve je bilo čisto. Prekid je sa 20 metara sjajno izveo Grifo, prebacio zid i pogodio za 1:2. Pokušao je Žarko Lazetić sa izmenama da osveži ekipu. Uveo je Pantovića na teren u 68. minutu. Ipak, ni to nije vredelo, pošto se ponovio slučaj sa meča sa Vest Hemom. TSC je poveo, a onda postao bleda ekipa na terenu.

U 73. minutu posle centaršuta Doana, Grifo je lako na drugoj stativi poslao loptu u mrežu i kompletirao het-trik, a ispostaviće se i konačan rezultat. Usledile su izmene na obe strane, a Frajburg je rutinski sačuvao prednost i zabeležio novu pobedu. Dva tima se ponovo sastaju za dve nedelje u Nemačkoj.

U drugoj utakmici grupe A, Olimpijakos je na svom terenu savladao Vest Hem sa 2:1.