GOL I PET ASISTENCIJA ZA MESIJA

(5.5.2024) – U MLS-u na programu je bilo 12. kolo, a ponovo su briljirali posebno Lionel Mesi, kao i Luis Suarez u pobedi Intera nad Njujork Red Bulom od 6:2.

Mesi je dao jedan i asistirao kod preostalih pet golova.

Gosti su u 30. minutu došli do vođstva preko Dantea Venzijea, ali je Mesi u 48. i 62. minutu asistirao za Matijasa Rohasa, u 50. je sam dao gol, da bi potom proradila veza Mesi-Suarez, koja je dovela do tri Leove asistencije i het-trika urugvajskog napadača u 69, 75. i 81. minutu.

Emil Forsberg je u sedmom minutu sudijske nadoknade sa penala samo ublažio poraz svog tima.ž

Fudbaleri Šarlota bili su bolji na svom terenu od Portlanda rezultatom 2:0, a jedan od strelaca u pobedi domaćina Nikola Petković se tako po prvi put u karijeri upisao u listu strelaca u MLS-u.

Inter je prvi na Istoku sa 24 boda, dok Šarlot deli šesto mesto sa 14 bodova.