GOLMAN JUŽNE AFRIKE ODBRANIO ČETIRI OD PET PENALA

(4.2.2024) – Afrički Kup nacija donosi uobičajeno ekstra uzbudljive utakmice.

Favorit broj 1 Maroko ispao je u osmini finala od Južne Afrike koja je potom u četvrtfinalu izbacila u Jamusukru boljim izvođenjem jedanaesteraca Zelenortska Ostrva sa 2:1.

Posle 120 minuta igre bilo je puno šansi, ali nije bilo pogodaka, a prilikom izvođenja jedanaesteraca glavni junak je postao golman i kapiten Južne Afrike Ronven Vilijams, koji je obranio čak četiri penala. Tako je Vilijams postavio rekord nekog kontinentalnog takmičenja, jer niko do sad nije odbranio četiri od pet jedanaesteraca.

U polufinalu Južna Afrika igra protiv Nigerije, koja je u petak pobedila Angolu 1:0. U drugom polufinalu igraju domaćin Obala Slonovače, koja je u Buaku golom Diakitea u 122. minutu savladala Mali 2:1, te DR Kongo koji je bio bolji od Gvineje sa 3:1.