IRAN ELIMINISAO JAPAN U 96. MINUTU IZ PENALA

(4.2.2024) – Poznati su svi učesnici polufinala Kupa Azije u fudbalu.

Aktuelni prvak Katar je nakon boljeg izvođenja penala eliminisao Uzbekistan – 1:1/3:2. U regularnom vremenu rezultat je bio 1:1, isti i nakon produžetaka, da bi u penal seriji igrači domaće selekcije bili bolji i promašili dva penala, dok su Uzbeci tri puta bili neprecizni.

U polufinalu Katar će igrati protiv Irana koji je pobedio Japan 2:1. Odlučujući gol Iranci su dali iz penala u 96. minutu meča.

Iznenadjujući četvrtfinalni duel Jordan – Tadžikistan završen je pobedom momaka iz Kraljevine sa 1:0 i to autogolom Hanonova u 55. minutu meča.

Finale pre finala između Australije i Južne Koreje završeno je rezutatom 1:2. Golom Gudvina od 42. minuta Australija je vodila do 96, kada je Hvang izjednačio na 1:1, da bi Son u 106. obezbedio svojoj reprezentaciji polufinale sa Jordanom.