GOSTI DOMINIRAJU U 9. KOLU ABA LIGE

)26.11.2023) – Košarkaši Studentskog centra pobedili su FMP u Železniku u meču 9. kola ABA lige sa 99:86.

Domaći su vodili na poluvremenu sa 44:41, ali su gosti u nastavku preuzeli inicijativu, poveli 70:67 i dominiral u poslednjoj deonici 29:19, za konačnih +13 poena.

Bio je ovo treći uzastopni poraz ekipe Nenada Stefanovića i peta pobeda crnogorskog tima u sezoni. Najefikasniji kod FMP-a bili su Ugo Beson sa 24 i Bojan Subotić sa 17 poena, a kod Podgoričana Kenan Kamenjaš sa 22 poena i 12 skokova.

U narednom kolu, FMP će dočekati Partizan, dok će Studentski centar ugostiti Megu.

U drugom nedeljnom duelu Mornar – Split 76:93.

U već odigranim utakmicama 9. kola, u derbi duelu Budućnost – Cedevita Olimpija 81:82, zatim Cibona – Mega 69:83 i Igokea – Zadar 100:94.