GRUZIJA, UKRAJINA I POLJSKA KOMPLETIRALI UČESNIKE EURO 2024.

(26.3.2024) – Poznate su sve grupe na Evropskom fudbalskom prvenstvu u Nemačkoj posle večerašnjih baraž susreta.

Prvi put u svojoj istoriji fudbalska reprezentacija Gruzije se plasirala na skup najboljih evropskih selekcija.

Na krcatom stadionu u Tbilisiju, 44.000 gledalaca, posle 120 minuta bilo je 0:0, da bi Kvarashelija i drugovi posle izvođenja jedanaesteraca pobedili sa 4:2.

Gruzijci su pogodili četiri puta, samo je Mikautadze bio neprecizan, dok su kod gostiju promašivali Bakasetas i Jakumakis.

Gruzija će igrati u vrlo korektnoj grupi F sa Portugalijom, Turskom i Češkom.

Uz mnogo sreće Ukrajina takođe ide u Nemačku pošto je u finalu baraža savladala Island posle preokreta 2:1.

Kao u Zenici Bosna i Hercegovina, pao je i Island. Gosti su u Vroclavu vodili golom Gudmundsona iz 31. minuta, pokušavala je Ukrajina da stigne do izjednačenje do kraja prvog dela, ali nije uspela u tome. Pritisak je pojačala kako je startovalo drugo poluvreme i posle desetak minuta došla do gola. Sudakov je uposlio Cigankova koji je poslao neodbranjiv udarac u donji desni ugao.

Usledio je mirniji period meča, a najbolju šansu za Islanđane propustio je Gudmunson u 79. minutu, kada je upućena lopta prošla pored stative. Ukrajina je uspela da iskoristi svoju priliku u 84. minutu, Sudakov je ovaj put asistirao Mudriku.

Selekcija Sergeja Rebrova je odbranila stečenu prednost i plasirala se na Evropsko prvenstvo gde će igrati u verovatno najslabijoj grupi E sa Belgijom, Rumunijom i Slovačkom.

Poslednja ekipa koja je izborila plasman na Euro 2024. je Poljska koja je pobedila Vels u Kardifu, pred 31.000 gledalaca sa 5:4, regularno 0:0.

Nije bilo golova posle 120 minuta igre u vrlo izjednačenom meču, a jedini koji je promašio penal, to jest Ščešnji mu je odbranio bio je Džejms.

Poljska je uletela u grupu D sa Holandijom, Francuskom i Austrijom.

Podsećamo da su u grupi A Nemačka, Škotska, Mađarska i Švajcarska, u grupi B Italija, Španija, Hrvatska i Albanija i u grupi C Engleska, Danska, Srbija i Slovenija.