GUDELJ STRELAC, GALATA ŠOKIRALA TRAFORD, REAL UTIŠAO NAPULJ

(03.10.) – U utorak su odigrani mečevi drugog kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D. Počelo je uzbudljivim mečevima od 19:00 sati, u kojima su se sastali RB Salcburg- Real Sosijedad i Union Berlin- Braga. I dok su igrači Sosijedada bez većih problema slavili sa 2:0, mnogo više uzbuđenja viđeno je u Berlinu. Pred 70.000 domaćih navijača, Unino je poveo sa 2:0. Uspela je Braga da stigne do izjednačenja, napadali su domaćini u finišu za pobedu, ali tri boda ipak putuju u Portugal, pošto je Braga u petom minutu nadoknade fantastičnim pogotkom stigla do pobede od 3:2. Naš arbitar Srđan Jovanović je perfektno delio pravdu na ovom izuzetno teškom susretu za celu sudijsku četvorku.

U večernjem terminu bilo je još uzbudljivije. U derbiju večeri, u Napulju, domaćini su dva puta sustizali vođstvo Real Madrida, ali su na kraju poraženi tako reći auto- golom čuvara mreže, Aleksa Merea. Valverde je fenomenalno šutirao, lopta od prečke ide u leđa Merea i završava u mreži. Najveće iznenađenje je napravio Galatasaraj. Turski velikan je slavio protiv Mančester junajteda sa 3:2. Danac Hojlund je dva puta donosio prednost domaćinima, Turci bi brzo stizali do izjednačenja, a pobedu je doneo Mauro Ikardi. Isti igrač je samo tri minuta ranije promašio penal, kada je Kazemiro dobio crveni karton zbog prekršaja. U istoj grupi je Bajern teškom mukom slavio protiv Kopenhagena. Vodili su domaći, ali su Bavarci ipak uspeli da preokrenu s dva pogotka.

Iznenađenje večeri napravio je Lans, pobedom protiv Arsenala. Povele su “topdžije” ranim golom Žezusa, do poluvremena domaći poravnavaju, a Vahi donosi veliki trijumf Francuzima. U istoj grupi je Sevilja remizirala u gostima kod PSV- a. Poluvolejom posle kornera vodeći pogodak za Andalužane postiže Nemanja Gudelj, poravnava De Jonga sa bele tačke, a samo 30 sekundi kasnije En Nesiri donosi novu prednost. Uporni domaćini su izjednačili u petom minutu nadoknade i tako spasili bod. Na kraju, kod kuće je slavio i Inter. Bili su “nero- azuri” bolji rival od Benfike, silno su se ispromašivali, ali su na kraju ipak stigli do važne pobede.