HET- TRIK ALEKSANDRA MITROVIĆA U UBEDLJIVOJ POBEDI AL HILALA

(24.10.2023) – Srpski napadač Aleksandar Mitrović nastavlja da rešeta mreže, kako za reprezentaciju, tako i u Saudijskoj Arabiji. Najbolji strelac reprezentacije Srbije postigao je het- trik u pobedi svog tima 6:0.

Mitrović je već u petom minutu Azijske Lige šampiona načeo mrežu gostiju za 1:0. Nije mu bilo nimalo teško da iz peterca, usamljen, na asistenciju Mohameda Al Burajka, zatrese mrežu Mumbaja. Isto je učinio i u 67. minutu. Asistent je bio identičan, samo što je Mitrović ovoga puta glavom savladao Furba Tempa Lačenpu.

U 75. minutu u strelce se upisao i Sergej Milinković-Savić, da bi Mitrović svoj 11. gol na 13. utakmici, ujedno i het- trik na meču postigao u 80. minutu i to na maestralan način – makazicama (4:0).

Na kraju, fenomenalnu partiju je krunisao asistencijom za Al Burajka u 82. minutu, da bi konačnih 6:0 u ovom meču grupe postavio Abdulelah Al Malki u petom minutu sudijske nadoknade vremena.