HRVATSKE SUDIJE POMOGLE CRNOGORKAMA DA POBEDE SRPKINJE SA 26:25

(3.3.2024) – Najbolje srpske rukometašice, u meču 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, poražene su od Crne Gore u Podgorici rezultatom 26:25. Srbija je odigrala daleko bolje nego pre tri dana u Zrenjaninu kada je takođe tesno poražena sa 31:30.

Utakmica je od starta bila vrlo ujednačena. Crnogorke jesu u dva navrata u prvom delu meča imale dva gola razlike, ali su naše devojke do poluvremena uspele da preokrenu rezultat, pred sam kraj prime gol i tako odu na veliki odmor sa nerešenih 14:14.

Srbija je na početku drugog poluvremena imala dva gola razlike u nekoliko navrata, međutim, domaće igračice su vratile prednost na svoju stranu sedam minuta pre kraja. U finišu, naše devojke su prišle su na -1 na 30 sekundi pre kraja, potom se odbranile a onda su ponovo bile šokirane sudijskom odlukom.

Utakmicu u punoj “Bemax” Areni u negativnom smislu su obeležili hrvatski arbitri, braća Zoran i Davor Lončar, sa nekoliko skandaloznih odluka. Ajde što su Srbiji dosudili dva, a Crnoj Gori sedam sedmeraca, već su u završnici utakmice poništili i gol Bojičić, jer su u trenutku kada je šutnula ka golu Crne Gore svirali pasivan napad Srbije, te su tada Crnoj Gori sačuvali dva gola razlike. Ipak, vrhunac je bio kod poslednjeg napada Srbije, dvadesetak sekundi pre kraja pri rezultatu 26:25, kada su prolaz Jovane Jovović između dve domaće igračice svirali ili kao probijanje ili faul u napadu našeg pivotmena. Za svaki slučaj, pošto je Atingre odbranila šut našeg beka. Situacija je do te mere bila iritirajuća da je naš selektor Bregar ušao na parket i čestitao sudijama na vrhunskom suđenju.

Protiv Crne Gore Jovović, Radosavljević i Janjušević bile su najefikasnije sa pet golova, dok je u Crnoj GorI Tatjana Brnović sedam golova.

U drugom meču naše grupe Turska – Bugarska 38:13.

Izabranice Uroša Bregara preostala dva meča igraju 3. aprila sa Bugarskom u gostima, gde su apsolutne favoritkinje, dok četiri dana kasnije dočekuju Tursku (u Zrenjaninu), sa kojom će u direktnom sudaru odlučiti o drugom putniku iz grupe na Evropsko prvenstvo. U prvom meču u Turskoj bilo je nerešeno 29:29.

Trenutno je Crna Gora prva sa 8 bodova, Turska ima 5, Srbija 3 i Bugarska 0 bodova.