PARTIZAN OBARAO REKORDE U POBEDI PROTIV CEDEVITE

(3.3.2024) – U ABA ligi na programu su utakmice 21. kola.

Partizan je protiv Cedevita Olimpije zabeležio pet poraza na poslednjih osam utakmica, ali je u večerašnjem duelu u Štark areni oborio nekoliko rekorda i pobedio 110:102.

Crno-beli su postali tim sa najviše postignutih poena u prvoj četvrtini (42), apsolutni rekord drži Cibona iz 2007. godine sa 43 poena u trećoj četvrtini meča sa Bosnom i tim sa najviše postignutih poena za poluvreme (70), srušivši sopstveni rekord od 69 poena za poluvreme protiv MZT-a  u sezoni 2017/18.

Na poluvremenu utakmice bilo je 70:57, Potom su Ljubljančani prišli na 87:77, ali nisu mogli više od krajnjih minus osam poena.

Najefikasniji u sastavu crnobelih bili su Danilo Anđušić sa 23 poena, Aleksa Avramović dodao je 17, Bruno Kaboklo 15, Kevin Panter postigao je 13, Mateuš Ponjitka 11, a Zek Ledej osam poena.

Cedevita Olimpiju predvodili su Zoran Dragić sa 22 poena, Di Džej Stjuart dodao je 18, Aleksandar Šaškov 13, a Alen Omić je dodao 13, a Jaka Blažič 12 poena.

Crvena zvezda je rutinski završila posao na crnogrskom primorju i savladala Mornar sa 102:66.

Domaći su posle prve deonice vodili 23:21, na poluvremenu je već bilo 47:36 za goste, ali je Mitrović sa Dejanom Davidovcem, Majkom Tobijem i Rokasom Gedraitisom tokom treće deonice slomio Barane za visoko vođstvo 88:50. Priliku da se razigra dobio je i Džavonte Smart pa je utakmicu završio kao najefikasniji akter sa 16 poena. Mitrović i Voler dali su po 14, a Davidovac i Dan po 13 poena.

Ostali rezultati: Krka – Mega 91:106, FMP – Borac 86:72 i Zadar – Split 77:61.