IGOKEA OD -13 DO POBEDE U ČAČKU

(29.10.2023) – Borac je na svom terenu dočekao ekipu Igokee u okviru petog kola ABA lige i ispustio veliku prednost – 64:70.

Bolje su u meč ušli Čačni odličnom timskom igrom. RebračaSegu i Frenklin bili su najzaslužniji za prednost domaćih.

Na poluvremenu je bilo 40:26, ali tokom treće deonice gosti su preko raspoloženih Tanaskovića i Marića, došli na minus 13, 55:42.

Potpuni preokret u poslednjoj četvrtini, Igokea u odlučujućem periodu igre uspeva da napravi veliku seriju i da dođe do vođstva dva minuta pre kraja meča.

Jošilo se raspucao, 30 sekundi pre kraja je pogodio najvažniji šut na meču i doneo svom timu prednost od pluš šest čime je pitanje pobednika bilo rešeno. Aleksandrovčani su taj period rešili sa 28:9.

Najefikasniji kod pobednika bio je Marko Jošilo sa 13 poena, dok su ga pratili Atić i Tanasković sa po deset poena.

U poraženom timu istakli su se Uskoković sa 13, odnosno Frenklin sa 10 postignutih poena.

Igokea je ovom pobedom trenutno druga na tabeli ABA lige sa skorom 4-1, dok je Borac deseti sa dve pobede i tri poraza.