PARTIZAN DRŽI VRH, NEREŠENO NA BANOVOM BRDU I BAČKOJ TOPOLI

(29.10.2023) – Odigrane su i preostale četiri utakmice 13. kola Superlige Srbije.

Partizan je nastavio seriju pobedu započetu šestog avgusta u Novom Sadu, a ovaj put u Humskoj je savladan Voždovac sa 3:0.

Crno-beli su na petoj uzastopnoj utakmici sačuvali mrežu. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali već na startu drugog na asistencju Natha Severina donosi vođstvo. U 56. minutu jubilarna 50. asistencija Izraelca, ovaj put za Zahida i već je 2:0. Treći gol dao je Saldanja.

U Bačkoj Palanci Novi Pazar je odigrao 1:1 sa TSC-om.

U 55. minutu brzo izveden kontranapad, odlična lopta u prostor za Uroša Lazića, a potom sigurana realizacija 20-godišnjaka iz redova plavo-belih za vođstvo od 1:0. Rezultat je u 83. minutu poravnao Uroš Milovanović, koji je postigao prvenac u dresu tima iz Bačke Topole i to makazicama. U 88. minutu penal za domaće, ali šut Vulića sjajno brani Nikola Mirković.

Čukarički Vojvodina odmerili su snage u derbiju 13. kola, ali nije bilo pobednika – 2:2.

Uspeo je domaćin da se iščupa posle brzih golova Zukića i Vukanovića koji su za 180 sekundi (12. i 15. minut) doneli Vojvodini veliku prednost. Na asistenciju Docića Kovač je smanjio zaostatak u 36. minutu. Konačnih 2:2 i olakšanje Čukaričkom bilo je delo novajlije Singa u 85. minutu utakmice. Susret je obeležio strahoviti sudar glavama u 40. minutu između Kempbela i Serafimovića. Momak sa Jamajke je nastavio meč, a domaćem igraču je glava bila potpuno krvava. Posle pregleda u Urgentnom centru ustanovljen je blaži potres mozga pa je Serafimović pušten na kućno lečenje.

Radnički 1923 izlazi iz krize, a Mladost ulazi u krizu – 4:1 za Kragujevčane.

Kapiten Radničkog Luka Zorić je postigao het-trik, levom nogom u 5. minutu, desnom nogom u 48. i u 80. minutu začinio je sjajnu partiju pogotkom glavom!

Milošević je u sudijskoj nadoknadi smanjio rezultat, ali je dva minuta kasnije Milutin Vidosavljević stavio tačku na utakmicu i ubedljivu pobedu svog tima.

Partizan je i dalje prvi sa 34 boda, Crvena zvezda ima 27, a ostali polako zaostaju – TSC ima 22, Vojvodina 18, Čukarički, Novi Pazar i Voždovac po 17, Spartak 16, Mladost 15, Javor 14, oba Radnićka po 12, IMT i Napredak po 11, Železničar 10 i Radnik 9 bodova.

U sredu su na programu utakmice 1/16 finala kupa Srbije.