SITI OČEKIVANO PREGAZIO JUNAJTED U DERBIJU MANČESTERA

(29.10.2023) – Današnje utakmice Premijer lige obeležene su minutom ćutanja u čast preminulih sera Bobija Čarltona (86), legende Mančester junajteda i engleskog fudbala, kao i u čast Bila Kenrajta (78), dugogodišnjeg predsednika Evertona.

U derbiju Mančestera Siti je kao gost očekivano pregazio Junajted sa 3:0. Haland je postigao golove u 36. minutu (penal) i 48, a usput je asistirao Fodenu za poslednji pogodak u 80. minutu. Sjajni Onana odbranio je dva zicera Norvežaninu, a domaći su imali dobre prilike preko Mek Tomineja i Rašforda.

Everton je iznenadio u sred Londona Vest Hem sa 1:0. Jedini gol dao je Kalvert Luin na startu drugog poluvremena.

Liverpul je lagano savladao Notingem sa 3:0, golovima Diogo Žote, Darvina Nunjesa i tek za kraj Salaha.

Brajton je u ozbiljnoj krizi pa je samo remizirao sa Fulamom 1:1. Golove su postigli Ferguson u 26. i Paljinja u 65. minutu.

Aston Vila igra odlično i rutinski je pobedila Luton sa 3:1. Strelci MekGin 17, Diabi 47, Lokier autogol za domaće (71) i Martines autogol za goste (83. minut).

U vrhu tabele su Totenhem sa 26, Arsenal i Mančester siti sa po 24, Liverpul 23 i aston Vila 22 boda.