INĐIJA I JEDINSTVO NASTAVLAJU BOBRU ZA TITULU, POBEDA ODŽAKA I MAČVE

(7.5.2024) – Fudbaleri Inđije bili su bolji na svom terenu od ekipe Smedereva 3:1 u 34. kolu PLS.

Domaćin je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika. Mrežu gostiju načeo je Aleksandar Desančić u 19. minutu sa bele tačke, a vođstvo duplirao Vasilije Janjić u 32. minutu. Treći gol bio je delo strelca drugog pogotka čime je okončan prvi deo igre. U nastavku gosti iz Smedereva su promašili penal u 64. minutu, a na odbjenu loptu natrčao je Saša Jovanović.

Nakon ove utakmice Inđija se nalazi na poziciji broj tri sa 56 osvojena boda, dok je Smederevo na poziciji broj pet sa 52 osvojena boda.

Ekipa Odžaka savladala je na svom terenu ekipu Mitrovice rezultatom 2:0. Strelac oba gola za domaću ekipu bio je Ukačukvu u 26. i 73. minutu.

Nakon nezavršenog 34. kola PLS, Odžaci se nalaze na poziciji broj četiri sa 54 osvojena boda, dok se Mitrovica nalazi na sedmom mestu sa 48 osvojena boda.

Fudbaleri Mačve ostavrili su pobedu protiv ekipe OFK Beograda pred svojom publikom rezultatom 2:0. Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Precizan za vođstvo je bio Martin Novaković u 55. minutu, a pobedu je osigurao Petar Ristić u 89. minutu.

Na meču odigranom u Beogradu između Grafičara i Jedinstva sa Uba viđeno je čak šest golova uz pobedu gostiju sa 4:2.

Odličnom igrom u prvom poluvremenu Ubljani su zabeležili važnu pobedu pred finiš prvenstva.

Samo što je počela utakmica, domaćin je poveo, Mekenzi je prošao po desnoj strani i centrirao, a Embup makazicama postigao lep gol.

Gosti su ubrzo uzvratili udarac, Karikari je dobio dubinsku loptu, pobegao Jovanoviću i pogodio mrežu. U 11. minutu Jedinstvo je moglo do preokreta, Doderović je centrirao, Zubairu šutirao glavom, ali Guteša je odlično reagovao. U 24. minutu gosti su preokrenuli, Karikari je centrirao, a Milićević je udarcem glavom sa pet metara postigao gol.

Ubrzo je pao još jedan gol, Golubović je ubacio loptu, a Pivaš je udarcem glavom zakucao u mrežu. U finišu prvog poluvremena rešene su sve dileme oko pobednika: Dimitrić je šutirao, Guteša kratko odbio, a Stojanović ubacio loptu u mrežu.

U nastavku, domaćin je igrao bolje, ali boljih prilika nije bilo. Sve što su izabranici Marka Neđića uspeli da urade, bilo je da smanje rezultat golom Embupa, udarcem glavom na asistenciju Popovića.