ITALIJA JEDVA POBEDILA ALBANIJU 2:1

(15.6.2024) – U čudnoj drugoj utakmici B grupe Evropskog prvenstva Italija je na kraju jedva pobedila Albaniju 2:1.

Šokantan početak za aktuelnog prvaka. Dimarko je pogrešno izveo aut, Bajrami je prihvatio loptu i od 23. sekunda doveo autsajdera u vođstvo od 1:0, postigavši najbrži gol u istoriji prvenstava.

Ipak, stvari su brzo došle na svoje mesto. Prvo je Bastone u 10. minutu izjednačio glavom, da bi preciznim udarcem Barela preokrenuo rezultat na 2:1.

Albanci su igrali klasičan bunker i vrebali su šansu iz kontri. Italija je otaljala drugo poluvreme, zaboravila na napad, pa su u dva navrata crveno-crni preko Manaja imali šanse, posebno zicer u 94. minutu koji je Donaruma odbranio.

Španija i Italija imaju po 3 boda, dok su Hrvatska i Albanija bez bodova.

U drugom kolu igraju Hrvatska – Albanija i Italija – Španija.