ŠPANCI DEKLASIRALI HRVATE SA 3:0

(15.6.2024) – Iznenađujuće visoka pobeda Španija od 3:0 nad Hrvatskom u prvom susretu B grupe Evropskog prvenstva u fudbalu.

Odlični Španci su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika, pošto su u periodu od 29. do 45. minuta – postigli sva tri gola.

Prvo je Alvaro Morata iskoristio sjajan pas Rodrija i lako matirao Livakovića, zatim je lep pogodak postigao Fabijan Ruiz, a Hrvate je dotukao Dani Karvahal u nadoknadi prvog dela.

Dalić je zamenio Modrića u 65. minutu čuvajući ga za ostatak šampionata.

Bruno Petković je u 80. minutu izveo penal, Unaj Simon je zaustavio taj udarac, da bi u nastavku akcije Petković postigao gol, ali on je poništen posle gledanja VAR snimka. verovatno zbog ofsajda.

Mladi Lamin Jamal postao je najmlađi učesnik ikada Evropskih prvenstava sa 16 godina i 338 dana.