JAGUARI OD 0:27 DO 31:30 U PLEJ-OFU NFL-a

Jaguari iz Džeksonvila pobedili su Los Anđeles Čardžerse u prvom kolu plej-ofa NFL-a rezultatom 31:30, što je najveći preokret u istoriji američkog fudbala, u “Wild card” rundi plej-ofa.

Trevor Lorens je meč počeo katastrofalno i izgubio četiri lopte (bacio 4 intersepšna) u prvom poluvremenu, a Čardžersi su tada imali ogromnu prednost 27:0!

Čardžersi su u drugom poluvremenu jedine poene postigli u trećoj četvrtini i to fild golom, dok je Lorens odmah pronašao Marvina Džonsa za tačdaun da bi potom i Zej Džons poentirao za smanjenje na 20:30.

Kristijan Kirk je potom smanjio na 30:26, Trevor Lorens je na 4. pokušaju za 1 jard uspeo da dovede ekipu u fild gol zonu odakle je Rajli Paterson pogodio sa 36 jardi i doneo najveći preokret u istoriji franšize – 31:30

Lorens je bacio 288 jardi, a Trevis Etijen je istrčao 109, dok je Engram imao 93 hvatanjem, Kirk 78, a Zej Džons 74.

U poraženom timu, Džastin Herbert je imao 273 jarda pasom, a Džerald Everet se sa 109 jardi hvatanjem najviše istakao, dok je Ekeler istrčao tek 35 jardi, ali je imao 2 tačdauna.

Džeksonvil će u narednom krugu igrati protiv boljeg između Bafala i Majamija.