JOKIĆ UPISAO DABL- DABL UČINAK U POBEDI NAD KLIPERSIMA

(20.10.2023) – Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Los Anđeles Kliperse sa 103:90, u poslednjem pripremnom meču pred start NBA lige.

Nikola Jokić bio je najzaslužniji za pobedu aktuelnog šampiona NBA lige. Srpski košarkaš je za 28 minuta provedenih na parketu ostvario dabl- dabl učinak sa 25 poena i 14 skokova, a pored toga je uspeo da upiše i osam asistencija.

Meč je bio uzbudljiv i na samoj klackalici do poluvremena (53:53), ali su Nagetsi mnogo bolje otvorili drugo poluvreme i upisali pobedu sa dvocifrenom razlikom (103:90).

Presudan momenat utakmice se desio početkom treće deonice, kada je Jokić pri rezultatu 58:57 pogodio za tri poena. Ekipa iz Kolorada je tada stigla do +4, i do kraja meča nije ispustala vođstvo.

Od ostalih košarkaša Denvera, istakli su se Kaldvel-Poup, Nađi i Aron Gordon sa po 13 poena, dok je Džamal Marej upisao osam poena.

S druge strane, u redovima Klipersa, Bouns Hajlandje imao 25 poena i sedam skokova, a Man i Pauelsu ubacili po 10.

Denver počinje odbranu titule u NBA ligi od 25. oktobra, kada će Denver da dočeka Los Anđeles Lejkerse.