JOŠ JEDNA SENZACIJA-JAPAN NADIGRAO NEMAČKU, ASANO JUNAK UTAKMICE

Videli smo juče prvu senzaciju kada je Saudijska Arabija srušila Argentinu. Evo, danas nam je stigla i druga pošto je Japan nadigrao Nemačku sa 2:1!

Japan je bolje otvorio ovaj duel. Štaviše, čak su fudbaleri sa krajnjeg Istoka sveta i prvi postigli gol. Učinio je to Daizen Maeda u osmom minutu. Ipak, brzo je podignuta zastavica signalizirajući ofsajd.

Bunili su se Nemci u 26. minutu, tražili su penal nakon što je Vataru Endo, naizgled, igrao rukom u kaznenom prostoru Japana. Glavni sudija Ivan Barton je gledao VAR i na kraju odlučio da penala nije bilo.

Ali jeste ga bilo šest minuta kasnije! Odličnu akciju Nemačke po levom boku je eksploatisao David Raum. Igrač Lajpciga je bio iskosa jedan na jedan sa golmanom Japana koji je neoprezno startovao i napravio penal. Odgovornost je preuzeo Ilkaj Gundogan koji je rutinski realizovao najstrožu kaznu…

Nastavili su se ataci Nemačke. Hteli su izabranici Hansija Flika do poluvremena da postignu još jedan gol kako bi osigurali veću prednost pred odlazak na odmor.

Najpre je Džamal Musijala imao odličnu priliku. Pravila je vedeta Bajern Minhena mnogo problema odbrani rivala brzinom, čestim promenama driblinga i prefinjenom tehnikom.

Isplatio se trud Nemcima u samom finišu prvog dela igre. Odlično je Serž Gnabri pronašao Kaija Haverca, ali se nakon signalizacije iz VAR-a gol – poništio!

Musijala je ponovo zapretio početkom drugog dela igre. Još bolju šansu je imao strelac prvog gola Gundogan koji je pogodio stativu na isteku časa igre.

I u narednih desetak minuta su Nemci napadali, a onda je Japan krenuo sa strahovitim pritiskom!

Isplatile su se izmene selektoru Morijasuju. Posebno uvođenje Takume Asana.

Ali, pre toga su Junja Ito i Hiroki Sakai šutirali i naterali Nojera da se maksimalno istakne. U jeku tih napada je Ritsu Doan iskoristio jedan odbitak od ruke Nojera i smestio loptu u mrežu!

Osetili su fudbaleri iz “zemlje izlazećeg Sunca” momentum i priliku da dokusure Nemce. Pojurili su Japanci još jedan gol do kojeg su ubrzo i došli.

Ko Itakura je sjajno izveo slobodan udarac. “U trepavicu” je pogodio Takumu Asana koji je trkom iz vremena Partizana otresao Nika Šloterbeka i izbegao zamku užasnog Nikolasa Zilea i snažnim udarcem pogodio gol Nemaca!

Pokušavao je ogroman favorit na ovoj utakmici da stigne do izjednačujućeg gola, ali nije uspeo. Gorecka je u poslednjem napadu snažno šutirao pored gola. Gledao se i VAR u 93. minutu, međutim, jasno je bilo da tu od penala nije bilo ništa…

IZVOR: MERIDIANBETSPORT