JOVELJIĆ IZJEDNAČIO REKORD MEKBRAJDIJA

(24.4.2024) – Dejan Joveljić (25) dominira u MLS-u i sustiže rekorde.

Lucidni špic postigao je novi gol u velikoj pobedi Galaksija u Kanzas Sitiju od 3:2.

Vodeći gol i to prvenac u ligi za domaće dao je Nemanja Radoja u 34. minutu, a Vilijam Agada je u završnici poluvremena duplirao vođstvo.

Za samo osam minuta usledio je preokret. Prvo je u 72. Zavaleta iskoristio dodavanje Rikija Puiga, da bi Španac novom asistencijom uposlio Joveljića koji sjajno primirio loptu na šesnaestercu, izdržao duel sa štoperima Kanzasa i poslao loptu iza leđa golmana. Marko Delgado je onda u 80. minutu potpuno preokrenuo dešavanja na terenu i doneo pobedu gostiju.

Dejan Joveljić se petim golom na petoj uzastopnoj utakmici pridružio Brajanu Mekbrajdiju i potvrdio najbolji golgeterski početak u istoriji lige.