JOVELJIĆ SPASAO SRBIJU, SPREČENO NEPRIJATNO IZNENAĐENJE

(17.6.2023) – Fudbaleri Srbije pobedili su Jordan reuzltatom 3:2 u prijateljskoj utakmici koja je igrana u Beču.

Utakmicu na “Đenerali Areni” posmatralo je oko 9 hiljada navijača.

“Orlovi” su izbegli neprijatno iznenađenje preokretom u poslednjih šest minuta meča, golovima Dejana Joveljića.

Bez obzira što je Srbija izašla u kombinovanom sastavu, važila je za velikog favorita.

Sastavi timova:

Srbija: Rajković – Eraković, Mašović, Babić, Grujić – Račić, Lazović, Samardžić, Kostić, Đuričić – Jovanović

Jordan: Abulala – Nasib, Arab, Abuhašiš – Hadad, Sadeh, Al-Ravabde, Marde – Sulejman, Olvan, Al-Najmat

Već od prvog minuta je bilo jasno da su naši igrači potcenili rivala sa Bliskog Istoka, koji je odmah krenuo ofanzivno i bez respekta za daleko poznatija imena na drugom kraju terena.

Ipak Srbija je povela pogotkom Strahinje Erakovića u 7. minutu.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom naše reprezentacije ali daleko od toga da je bila prikazana dobra partija.

Mardi je u 53. minutu bio strelac za izjednačenje u Beču.

Potpuni preokret viđen je u 66. minutu. Al Tamari je bio strelac. Ponovo je Srbija loše reagovala u odbrani.

Golovima Dejana Joveljića naša reprezentacija ipak dolazi do pobede međutim navijači i svi prisutni su bili nezadovoljni.

U 89. minutu. Srbija preko Joveljića dolazi do pobede.

Pri rezultatu 2:2 utakmica je bila na kratko prekinuta.

-Nešto što smo očekivali,  dobar ambijent, lepa utakmica, preokreti i maestralan Joveljić. Da li to znači da će biti starter u Bugarskoj? Da. Mi smo podelili minute, izmene u nastavku su donele potrebnu pas igru, dobili smo mirnoću, kontrolu i čini se da smo pogodili. Onog momenta kada smo odlučili da pobedimo utakmicu, mi smo pobedili. Igrači nisu hteli da se pomire sa činjenicom da izgube utakmice, pokazali su karakter, nisu želeli da prihvate poraz i kvalitet je došao do izražaja. Joveljić? Vidi se da je u takmičarskoj formi, ima fenomenalan osećaj za gol, pogotovo kada lopte dolaze sa strane, treći gol je zaista maestralan u stilu najvećih golgetera današnjice. Na kraju nismo želeli da pošaljemo navijače kući nezadovoljne, zaslužili su da vide pobedničku Srbiju. Eraković? Fenomenalno se snašao na drugoj stativi, zakucao je loptu u mrežu. Nismo navikli da defanzivci često postižu golove, ali pokazao je osećaj, našao se na drugoj stativi i postigao je gol. Ponavljam, sve ovo je za nas dodatno samopouzdanje za ono što nas očekuje u Bugarskoj. Navijačima hvala, bili su fenomenalni, zaslužili su ovu pobedu. Ovu stranicu zatvaramo i okrećemo se Bugarskoj. Sutra ćemo gledati njihov meč sa Litvanijom, ali fokus je sada na Bugarima. U Razgradu će izaći najjači sastav – rekao je selektor Dragan Stojković.