JOVOVIĆ ISPUSTILA LOPTU U POSLEDNJEM NAPADU KOD REZULTATA 31:30

(29.2.2024) – U utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Srbija je izgubila od Crne Gore sa 31:30.

Crnogorke su favorit u našoj grupi, kao aktuelne bronzane sa prošlog šampionata i to su pokazale u prvom poluvremenu pošto su vodile sa 16:12. Golman Rajačić je bila odlična odbranivši i jedan sedmerac, uz Grbić i Brnović u fazi napada, a naše devojke su dosta grešile pa se prednost od četiri gola učinila ogromnom.

Ipak, u nastavku je Srbija zaigrala mnogo bolje i uz pomoć publike u Zrenjaninu u završnici meča je čak i povela. Janjušević je bila najefikasnija sa 7 golova. Međutim, Crna Gora je svoj poslednji napad, uz podignutu sudijsku ruku, izvela neočekivano dobro pošto je umesto dodavanja za šut izvedena akcija koju je Grbić realizovala za 31:30.

Naše devojke su imale minut za poslednji napad, ali je desetak sekundi pre kraja Jovović ispustila loptu i gošće su slavile treću pobedu u grupi.

U drugom meču naše grupe Bugarska – Turska 24:30, pa sada Crna Gora ima 6 bodova, Srbija i Tutrska po 3, a Bugarska ima 0 bodova.