Juventus osvojio Kup Italije

Fudbaleri Juventusa iz Torina osvojili su Kup Italije. Oni su, na stadionu “Mapei” u Ređo Emiliji, pobedili tim Atalante iz Bergama. Rezultat je bio 2:1 (poluvreme 1:1). Strelci golova za “Staru damu” su bili Dejan Kuluševski u 31. i Federiko Kijeza u 73. minutu meča. Jedini gol za Atalantu je postigao Ruslan Malinovskij u 41. minutu utakmice.

Osvajanjem 14. trofeja Kupa Italije Juventus je, koliko toliko, “spasio” ovu takmičarsku sezonu. Naime, doskorašnji šampion Serije A nije uspeo da odbrani titulu u prvenstvu, a u Ligi šampiona je ispao “prerano” za svoje standarde ali i očekivanja čelnih ljudi uprave kluba i navijača, s obzirom na uložena finansijska sredstva i izuzetno jak igrački kadar. Da “stvar” bude komplikovanija, Juventus će se u poslednjem kolu tekućeg prvenstva boriti za plasman u narednu sezonu Lige šampiona ali, “crno – beli” iz Torina, ni tu “ne drže sudbinu u svojim rukama” već zavise od rezultata najvećih rivala (Milan, Napoli…).

Međutim, čovek koji, bez obzira na sve, može biti zadovoljan je trener Juventusa Andrea Pirlo koji je, u svojoj debitantskoj trenerskoj sezoni, uspeo da osvoji svoj prvi, na tako zanemarljiv, trofej.