KAO PRE 12 GODINA, PARTIZAN SRUŠIO MOĆNI MAKABI

Sećaju se navijači Partizana duela od pre 12 godina. Tada su crno-beli pred prepunom Arenom bacili na kolena Makabi i otišli na fajnal-for Evrolige u Parizu. Večeras je scenario bio isti, samo sa manjim ulogom, ali jednako srećnim krajem – 96:88!

Loše se pokazao Partizan u uvodu utakmice pred novim predsednikom Evrolige Dejanom Bodirogom koji je iz prvog reda posmatrao duel srpskog i izraelskog predstavnika koji je pravljen za plasman najmanje u plej-of ove sezone.

Makabi je već na startu meča realizovao prva tri napada i serijom 6:0 naterao Željka Obradovića da zatraži prvi tajm-aut na utakmici.

Ako je nešto pozitivno bilo po crno-bele u uvodu utakmice je činjenica da je prve minute u sezoni zabeležio Alen Smailagić, dok se vratio na parket i Dante Egzum nakon povrede noge.

Razigrali su se Zek Ledej, Jam Madar i Džejms Naneli koji su trojkama i pametnim rešenjima u napadu sveli razliku na egal – 13:13.

Suviše je mekana bila odbrana košarkaša Partizana. Više puta je pričao Željko Obradović da ekipa mora da nauči kako da pravi faulove. Primera radi, crno-beli su napravili tek jedan za devet minuta igre?!

Do kraja prve četvrtine je Partizan primio čak 26 poena i to je definitivno stavka kojom trener Obradović neće i ne može da bude zadovoljan…

U uvodu druge četvrtine su se razigrali Panter, Egzum i Lesor i otišla je konačno prednost na stranu srpske ekipe – 28:26.

Pojtres i Vejd Boldvin su pravili ogromne probleme odbrani Partizana. Crno-beli dolaze do daha ulaskom Smailagića koji je vezao pet poena. Posebno se istakao u situaciji kada je pogodio koš uz dodatno slobodno bacanje.

Zanimljivo je da se Makabi prošle sezone zahvalio Lesoru na saradnji (uostalom, tako ga je Partizan i doveo), ali se Francuz “osvetio” sjajnom blokadom nad Boldvinom pred kraj prvog poluvremena.

Poluvremena u kojem su crno-beli primili okruglo 50 poena. Istina, dali su 49. Ali je utisak da je samo malo bolje funkcionisala defanziva da bi vicešampion ABA lige mogao da ode i sa komotnom prednošću na veliki predah.

Bolje je otvorio Makabi i drugo poluvreme. Ponovo je korišćenje faulova predstavljalo problem. Utisak je da je odbrana Partizana morala da bude daleko čvršća.

Konstatno je izraelski gigant imao po nekoliko poena prednosti. Sve dok nije Džejms Naneli pogodio za tri poena i radost gotovo 20.000 navijača u Areni!

Posebno je bila važna ta trojka pošto je Partizan do pre samo dva minuta imao minus od sedam poena! Od tog momenta se okrenuo momentum utakmice na stranu crno-belih.

Nedugo potom je Lesor pogodio jedno od dva slobodna bacanja za prvo vođstvo košarkaša Željka Obradovića na utakmici (69:68). Potom su po ulasku u poslednju deonicu eksplodirali Kevin Panter i Jam Madar!

Obojica su pogodila po trojku. Rešetali su košarkaši Partizana odbranu Makabija i na šest minuta pre kraja utakmice imali i prednost od plus sedam (79:72)!

Od tog trenutka je Partizan počeo da prelama utakmicu. Održavali su prednost crno-beli i na kraju uspeli mirno da privedu utakmicu kraju novim trijumfom. Četvrtim ove sezone iz osam mečeva.

U pobedničkoj ekipi su najefikasniji bili Dante Egzum i Zek Ledej sa po 21 poenom

Kod Makabija su se istakli Vejd Boldvin, Bonzi Kolson, Aleks Pojtres i Daruan Hilijard .

IZVOR: MERIDIANBETSPORT