KINESKINJE BOLJE OD SRPSKIH ODBOJKAŠICA

(18.5.2024) – Podmlađena ženska seniorska reprezentacije Srbije poražena je u trećoj utakmici VI Lige nacija 2024. u Rio de Žaneiru.

Kina je večeras pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 21:25, 25:15, 25:18 i 25:18 posle 96 minuta igre.

Odlično je Srbija počela meč, povela na startu i prednost čuvala do kraja seta za vođstvo od 1:0.

U nastavku, Srbija je tokom drugog i trećeg seta bila izjednačena do sredine, kada su Kineskinje napravile seriju 9:2 u drugom i 9:3 u trećem setu za vođstvo od 2:1. Slično je bilo i u četvrtom setu, pa su izabranice Đovanija Gvidetija pretprele drugi poraz u Brazilu.

Srbija će sutra, u poslednjem, četvrtom meču igrati protiv Brazila od 15.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.