KOŠARKAŠI ZVEZDE ODALI POČAST SINIŠI MIHAJLOVIĆU PA POBEDILI MEGU

Crvena zvezda je savladala Mega Basket rezultatom 92:58 u 11. kolu ABA lige.

Zvezda je upisala devetu pobedu u deset mečeva u ABA ligi, dok je Mega ostala zakucana za deobu poslednjeg mesta sa 3-8.

Crveno-beli su upisali 11. pobedu od dolaska Duška Ivanovića i brzopotezno se vratili na pobednički kolosek nakon prvog poraza u eri crnogorskog stručnjaka, od Armanija u Evroligi.

Zvezda je pred početak utakmice odala počast nedavno preminulom Siniši Mihajloviću, a utakmica je počela minutom ćutanja.

Pobednik se ni u jednom trenutku nije dovodio u pitanje.

Zvezda je prvu četvrtinu rešila u svoju korist sa +9 (25:16), a Mega je koliko-toliko uspela da ostane u rezultatskom priključku na poluvremenu.

Držala se Mega solidno, ali je konstantno bila na oko deset poena zaostatka.

Zvezda je sigurnom igrom privodila meč kraju, ali je dodala gas u poslednjoj četvrtini.

Bilo je “pristojnih” plus 13, a zatim je usledila serija od 24:3 čime je Mega bačena na kolena.

Najefikasniji bio je Ognjen Dobrić sa 16 poena, tri skoka i pet asistencija. Nemanja Nedović je imao 16 poena i tri asistencije, Luka Vildosa je dodao 12 poena i četiri asistencije, a Filip Petrušev 11 poena i sedam skokova.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Danko Branković sa 13 poena i šest skokova.

Zvezda sada putuje u Pirej gde 22. decembra gostuje Olimpijakosu, dok Megu 25. decembra čeka gostovanje Budućnosti u ABA ligi.